Стаття 34. Види договірних обтяжень
- До договірних обтяжень належать:
- 1) передача рухомого майна повіреному або комісіонеру згідно з договором доручення або з договором комісії;
- 2) передача рухомого майна власником у строкове володіння та користування іншій особі, у тому числі згідно з договором найму;
- 3) передача рухомого майна в управління, якщо договір управління майном забороняє управителю відчужувати передане в управління рухоме майно;
- 4) купівля-продаж рухомого майна з правом або зобов’язанням зворотного викупу;
- 5) купівля-продаж рухомого майна за умов, визначених статтею 697 Цивільного кодексу України ;
- 6) зобов’язання боржника передати право власності на рухоме майно обтяжувачу за умови настання певної події в майбутньому;
- 7) відступлення права вимоги;
- 8) інші обтяження рухомого майна, які кваліфікуються як договірні.
- Порядок укладення і зміст окремих видів договірних обтяжень встановлюються законом та/або договором.
Стаття 35. Права боржника за договірними обтяженнями
- У разі звернення стягнення на рухоме майно за будь-яким обтяженням з нижчим пріоритетом зареєстроване договірне обтяження цього ж рухомого майна з вищим пріоритетом забезпечує боржнику той же обсяг прав стосовно цього рухомого майна, які він мав згідно з договором, на підставі якого виникло договірне обтяження.
- При зверненні стягнення на рухоме майно за публічним чи забезпечувальним обтяженням з нижчим пріоритетом договірне обтяження з вищим пріоритетом зберігає чинність, а право власності на відповідне рухоме майно переходить до нового власника разом із цим договірним обтяженням.
Стаття 36. Права обтяжувача за договірними обтяженнями
- Обтяження за договором, який передбачає передачу належного обтяжувачу на праві власності рухомого майна у володіння боржника, надає обтяжувачу право в разі порушення боржником обов’язків згідно з цим договором витребувати відповідне рухоме майно з володіння боржника. Обтяжувач також має право витребувати майно з володіння боржника за договором, який передбачає зобов’язання боржника передати право власності на рухоме майно обтяжувачу за умови настання певної події в майбутньому.
- У разі якщо згідно з договором купівлі-продажу рухомого майна з правом або зобов’язанням зворотного викупу або договором купівлі-продажу рухомого майна під умовою, предмет обтяження знаходиться у володінні обтяжувача, у разі порушення боржником обов’язків за цими договорами, обтяжувач має право відмовити боржнику в передачі права власності на предмет обтяження.
- Реалізація прав обтяжувача згідно з частинами першою — другою цієї статті відбувається з дотриманням вимог, встановлених статтями 27, 28 цього Закону.
- У разі якщо боржник відступив своє право вимоги і таке відступлення було зареєстроване, то правочин, спрямований на наступне відступлення такого права цим боржником, є недійсним.